Temple Run 2 İncelemesi

İlk Temple Run’ı severek oynadıysanız, hatta oynayan herkes gibi bağımlılık derecesinde oynadıysanız, ikinci oyun sizi kendine bağlayabilir.

Android’e kısa bir süre sonra gelecek oyunun grafikleri gayet iyi. İlk oyundaki animasyonlar yerini çok daha akıcı görüntülere bırakmış, karakter tasarımları da geliştirilmiş ve isimler  verilmiş. Bunda elbette mekan tasarımlarının daha az “sivri” olmasının da etkisi var, yolların hepsi düz değil çoğunda bir eğim var. Böylece koşma dinamiği oldukça akıcı geliyor göze.

Oynanış biçimi ilk Temple Run oyunundaki gibi ve zaten oyunun nasıl oynanacağını hemen kavramanızı sağlayacak tutorial var. Yeni Temple Run oyunununda öldüğünüzde yeniden canlanmanızı sağlayan melek kanatları yerini Green Gem adı verilen sisteme bırakmış. Oyunda öldüğünüzde kaldığınız yerden devam etmeniz için bu gemleri kullanabilirsiniz. Green Geminiz yok ise satın alabileceksiniz.

Oyunda halatlara tutunup sallanarak gitmek, madenlerde maden arabalarına binmek gibi yenilikler geliyor. Arkamızdan koşan yaratıklarda 1 taneye düşmüş ama baya büyümüş. Karşımıza engel olarak ateşler, dereler ve yeni tuzaklar çıkabiliyor. Objektiflerde level bazında ayarlanmış. Görevlerinizi yaptıkça level arttırabiliyorsunuz. Size tavsiyem öncelikle magnet seviyesini yükseltip paraları toplamanızı tavsiye ederim. çok para demek çok özellik arttırabilmek demek. çok özellik demek daha uzun oynama süresi ve daha çok para demektir.

Bu oyun da yine ilk versiyon gibi baya tutacağa benziyor. Yine indirme rekorları kıracağa benziyor.

 

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.